V POWIATOWY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!”

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się V Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda!”. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Łańcuta Pan Rafał Kumek . W konkursie wzięło udział 27 solistów w dwóch kategoriach wiekowych oraz 9 zespołów z 11 szkół powiatu łańcuckiego.

Uczestników oceniało Jury w trzyosobowym składzie:

p. Jarosław Pelc, p. Michał Bielecki, p. Jakub Wojciechowski. Zaprezentowany przez występujących repertuar był bardzo bogaty i urozmaicony. Uczniowie śpiewali wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Jury oceniało muzykalność, walory głosowe uczestników oraz ogólny wyraz artystyczny. Podczas uroczystego ogłoszenia wyników i wręczenia laureatom dyplomów i nagród swoją obecnością zaszczycili nas Zastępca Burmistrza Miasta Łańcuta Pan Michał Mglej oraz Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia Pani Ewa Wolińska. Poziom konkursu według komisji oceniającej był wysoki, a wybór zwycięzców nie był łatwy.

Wyniki konkursu są następujące:

Kategoria 1 – soliści – uczniowie klas I-IV

I miejsce – Szpunar Julia – SP2 Łańcut

II miejsce – Gabriela Dyrda – SP1 Łańcut, Lena Kucaj – ZSP Handzlówka

III miejsce – Wiktoria Wrona – SP3 Łańcut

wyróżnienie: Zofia Szczyrba – SP1 Białobrzegi, Aleksandra Wójcik – SP1 Białobrzegi

Kategoria 2 – soliści – uczniowie klas V-VIII

I miejsce – Blanka Rąb – ZS Dąbrówki

II miejsce – Łucja Kuszaj – ZSP Sonina

III miejsce – Jagoda Homenda – ZSP Handzlówka, Zofia Leś – SP3 Łańcut

wyróżnienie: Anna Wierzbicka – ZS2 Białobrzegi, Jowita Mach SP1 Budy Łańcuckie

Kategoria 3 – ZESPOŁY

I miejsce – Zespół wokalny „Dzieciaki w trampkach” – SP3 Łańcut

II miejsce – Zespół TiBiDi – SP1 Łańcut

III miejsce – Tercet wokalny- SP2 Korniaktów Północny

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za kultywowanie jednego z najpiękniejszych polskich zwyczajów, jakim jest wspólne kolędowanie. Dziękujemy również opiekunom i nauczycielom uczestników za ich muzyczne pasje i włożoną pracę. Zapraszamy za rok!!!

Skip to content