Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To wyjątkowo miłe święto służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Dzień ten został ustanowiony w 1973 roku jako World Hello Day w Stanach Zjednoczonych, z inicjatywy amerykańskich studentów, którzy zareagowali w ten sposób na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą. Propagowanie życzliwości miało za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. W naszej szkole przygotowania do Dnia Życzliwości i Pozdrowień rozpoczęły się wcześniej. Uczniowie mogli wysłać życzenia, pozdrowienia do swoich kolegów, wrzucając je do specjalnej skrzynki życzliwości i pozdrowień. 21 listopada wszystkie dotarły do adresatów. W klasach odbyły się plebiscyty na najbardziej życzliwego ucznia, a zwycięzcy otrzymali medale i nagrody- niespodzianki z rąk Pani Dyrektor. Korytarze szkolne zostały ozdobione cytatami i złotymi myślami o życzliwości, radości i uprzejmości. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Bądźmy życzliwi na co dzień!!!😀

Skip to content