Święto Liczby Pi

14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Święto Liczby Pi. Większość uczniów z klas IV-VIII, pod kierunkiem nauczycieli matematyki, zaangażowała się w przygotowanie i organizację obchodów tego święta. Przygotowali krzyżówki i rebusy matematyczne, odznaki z liczbą Pi, upiekli ciasteczka, a uczeń z klasy 6a Aleks Puziewicz napisał wiersz „Liczba Pi”.

W ramach obchodów tego matematycznego święta zorganizowano w kategoriach wiekowych (klasy IV, klasy V, klasy VI, klasa VIII): konkurs na zapamiętanie cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi, turniej „Jeden z dziesięciu”, konkurs „Matematyczne skojarzenia”, rozwiązywanie krzyżówek i rebusów związanych z matematyką, konkurs między klasami na wypisanie jak najwięcej wyrazów z sylabą „pi”.

Konkurs na zapamiętanie cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi wygrali: Michał Mazur z kl. 4a, Antonina Bal z kl. 5a (rekord szkoły – 126 cyfr), Błażej Trojnar z kl. 6b, Adrian Michno z kl. 8a.

W turnieju „Jeden z dziesięciu” zwycięstwo odnieśli: Filip Skórski z kl. 4a, Emilia Wołowiec z kl. 5a, Bartosz Zwierzchowski z kl. 6a, Hanna Grabowska z kl. 8a.

Najwięcej rzeczowników z sylabą „pi” podali uczniowie z klasy 6b.

Gratulujemy! Dziękujemy nauczycielom i uczniom za udział w „Międzynarodowym Dniu Liczby Pi”, wspólną naukę i zabawę.

Skip to content