XIII edycja akcji edukacyjnej – Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada 2023r. nasza szkoła wzięła udział w XIII edycji akcji edukacyjnej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką. To inicjatywa skierowana nie tylko do dzieci i młodzieży, ale i dorosłych. Z tej okazji uczniowie klasy 4a i 5a udekorowali korytarze szkolne samodzielnie wykonanymi kolorowymi plakatami przedstawiającymi działania związane z tabliczką mnożenia. W ramach ŚDTM w klasach 3 – 7 przeprowadzony został konkurs, w którym zarówno nauczyciele, jak i wychowankowie sprawdzali swoją wiedzę, rozwiązując przykłady na czas. Na każdym poziomie wiekowym wyłoniono ucznia, który uzyskał maksymalną ilość punktów, uzyskując tytuł klasowego Eksperta Tabliczki Mnożenia. Natomiast pierwszo i drugoklasiści wykonali rysunki z sową, która jest symbolem tego dnia.

Skip to content