Postaw na mediację

Z przyjemnością informujemy, iż trwają próby do II etapu III edycji konkursu mediacyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości „Postaw na mediację”.

Głównym celem konkursu jest zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie alternatywnych metod rozwiązywania sporów, w szczególności mediacji oraz rozpowszechniania wiedzy z zakresu prawa, jak również rozwijanie umiejętności pracy w grupie poprzez wspólne tworzenie i odgrywanie scenariusza mediacji.

Konkurs został podzielony na dwa etapy. I etap polegał na przygotowaniu scenariusza mediacji na podstawie jednego z podanych przez Organizatora stanów faktycznych, tj. z zakresu prawa rodzinnego, relacji rówieśniczych oraz prawa pracy. Scenariusz mediacji składa się z monologu mediatora, przedstawienia stanowisk zwaśnionych stron, analizy ich interesów, zaproponowania możliwych rozwiązań sporu oraz propozycji zawarcia ugody.

II etap konkursu polega na przeprowadzeniu symulacji mediacji na podstawie wybranych scenariuszy przygotowanych przez uczniów w ramach I etapu konkursu. Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się blisko 100 Drużyn Mediacyjnych ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego kraju. Do II etapu zakwalifikowało się 5 najlepszych drużyn, w tym reprezentacja naszej szkoły – uczniowie z klasy 4a. 17 listopada w Warszawie będziemy reprezentować szkoły z Podkarpacia.

Wyniki I etapu III edycji konkursu mediacyjnego „Postaw na mediację” – Ministerstwo Sprawiedliwości – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

TRANSMISJA: FACEBOOK.COM/MEDIACJA.GO ZAPRASZAMY W PIĄTEK 17 LISTOPADA OD GODZINY 10 !!!!!!!!!!!!!!!!!

Skip to content