Postaw na mediację – I miejsce w Polsce!!!

Najlepsi mediatorzy w Polsce!

W dniu 17 listopada 2023 r. w Hotelu Novotel Warszawa Centrum w Warszawie, w trakcie konferencji pn. „Mediacja szkolna i rówieśnicza” organizowanej przez Wydział ds. Mediacji w Ministerstwie Sprawiedliwości, odbył się finałowy- II etap III edycji konkursu mediacyjnego „Postaw na mediację”. Konkurs został zorganizowany przez Wydział ds.Edukacji Prawnej we współpracy z Wydziałem ds. Mediacji. Inicjatywa miała na celu promowanie oraz zwiększenie świadomości społecznej w zakresie alternatywnych metod rozwiązywania sporów, a w szczególności mediacji.

 W finale wzięło udział 5 najlepszych drużyn ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, których zadaniem było przedstawienie symulacji mediacji na podstawie napisanych w I etapie konkursu scenariuszy z zakresu konfliktów rówieśniczych, sporów pracowniczych i spraw rodzinnych.

Poziom umiejętności uczestników był bardzo wysoki. Młodzież wykazała się nie tylko merytoryczną wiedzą o mediacji, ale także kreatywnością, zdolnościami argumentacji oraz umiejętnościami aktorskimi.

Po analizie zaprezentowanych przez uczniów symulacji Komisja Konkursowa przyznała 1. miejsce – Drużynie Mediacyjnej ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łańcucie.

Wyniki II etapu III edycji konkursu dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych „Postaw
na mediację” – Ministerstwo Sprawiedliwości – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Drużyna mediacyjna: Wiktoria Bejster, Adela Wilk, Sebastian Lekki, Szymon Rewer -Hubert, Jakub Boratyn.
Opiekun drużyny mediacyjnej: p. Joanna Siembiga-Dec

Filmiki:
Symulacja mediacyjna w wykonaniu uczniów naszej szkoły
Ogłoszenie wyników

Skip to content