Historia Łańcuta – działania w naszej szkole

Miasto Łańcut, wraz z jego bogatą historią, stało się bohaterem niezwykłej opowieści. Dzieje naszego, niemal 700 letniego miasta zostały przedstawione w krótkim filmie – „Animowana Historia Miasta Łańcuta”.

Film stał się inspiracją do działań edukacyjnych w szkole.

Uczniowie klas starszych oglądali i omawiali film na lekcjach historii. Przekonali się, że wiele wydarzeń znanych z podręcznika miało miejsce w naszym mieście. Dowiedzieli się, jak wyglądał Łańcut i jak się zmieniał na przestrzeni lat i historycznych wydarzeń.

Uczniowie klas trzecich podążyli śladami historii odwiedzając ważne miejsca Łańcuta zaczynając od budynku naszej szkoły, który również wpisuje się na kartach naszej małej ojczyzny.

W szkolnej bibliotece można było zapoznać się z wystawką tematyczną i znaleźć wiele ciekawych informacji na temat miasta, a w szczególności historii łańcuckich szkół. W projekt zaangażowali się również Rodzice udostępniając zdjęcia z rodzinnych albumów.

Nasz Łańcut❣️nasza mała ojczyzna❣️

Skip to content