Żywa lekcja historii Bractwa KERIN

Dnia 18 marca 2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii „Szlachta i husaria”. Wkroczyliśmy w złoty wiek Rzeczypospolitej z całym bogactwem jej kultury i obyczajów.

Prezentowane stroje szlacheckie i uzbrojenie wpisały się świetnie w treść barwnych opowiadań o powstaniach kozackich oraz burzliwych czasach potopu szwedzkiego. Trudno wyobrazić sobie ten okres dziejów Polski bez wspomnienia o najlepszej wówczas na świecie formacji wojskowej, jaką była husaria – polska duma. Nakładając zrekonstruowane elementy strojów i uzbrojenia ówczesnej szlachty i husarii, uczniowie mogli poczuć się jak na XVI-wiecznym polu bitwy. Wszystko to za sprawą prowadzących z Bractwa Rycerskiego KERIN, którzy potrafili przekazać uczniom właściwy klimat historyczny epoki.

Zajęcia prowadzone w interesujący i humorystyczny sposób dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń oraz poszerzyły wiadomości uczniów.

Serdecznie dziękujemy 😊👏

Skip to content