Świąteczne dekoracje przy użyciu długopisów 3D

W piątek w ramach lekcji informatyki klasa 3b miała możliwość pracy na sprzęcie zakupionym jako element wyposażenia w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Chcemy podzielić się owocami pracy uczniów, gdzie eksperymentowaliśmy z nowoczesną technologią – długopisami 3D. Ten innowacyjny sprzęt nie tylko wzbudził ciekawość uczniów, gdyż praca z długopisem uczy wytrwałości, koncentracji i cierpliwości oraz niesamowicie rozwijają kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i ćwiczy sprawność manualną (np. właściwy chwyt pisarski).

Na lekcji dzieci miały okazję wykorzystać długopisy 3D do stworzenia pięknych gwiazdek, które teraz ozdobią ich szkolną salę. To nie tylko ozdoba, ale także widoczny rezultat wysiłku i zaangażowania każdego ucznia.

Dlaczego długopisy 3D?
* Rozwijanie Umiejętności Technicznych: Długopisy 3D dostarczają praktycznych doświadczeń związanych z obsługą nowoczesnych narzędzi technologicznych. Uczniowie zdobywają umiejętności korzystania z tego nowatorskiego sprzętu, co może być cenne na dalszym etapie życia.
* Kreatywność i Projektowanie: Proces tworzenia trójwymiarowych obiektów z długopisów 3D rozwija zdolności projektowe i kreatywne myślenie uczniów. Każde dziecko ma możliwość wyrażenia swojej indywidualności poprzez projektowanie unikalnych gwiazdek.
* Współpraca i Zespołowa Praca: Z racji pracy w parach, zadanie to wymagało od uczniów współpracy i komunikacji, gdyż musieli razem pracować nad wspólnym celem – sklejanie elementów gwiazdek w pojedynkę mogłoby okazać się trudne.

Skip to content