Warsztaty „Podróże z kaligrafią”

Kultura pisma stanowiła ważny element dawnej codzienności – kaligrafowanie, drukowanie czy czerpanie papieru stanowiły fascynującą sztukę, dziś już niestety nieco zapomnianą. W autorskich warsztatach kaligraficznych, w ramach Tygodnia Bibliotek, prowadzonych przez Pana Wrzesława Żurawskiego – architekta wnętrz, uczestniczyła klasa 6a. Uczniowie poznali historię pisma i jego rodzaje, z dużą uwagą i precyzją odwzorowywali kształty liter w różnych stylach, poznali niezwykłe ozdobniki, dzięki którym powstały przepiękne kompozycje liternicze. Kaligrafia to najprostszy i powszechnie dostępny trening naszego mózgu. Praktykowanie pisania wpływa na procesy uczenia się, poznawania, rozwój wyobraźni i pamięci. Kryje w sobie cele wychowawcze i rozwojowe.

Skip to content