Wycieczka Zakopane-Pieniny

W dniach 16 – 17 maja 2024r. miłośnicy pieszych wędrówek z klas Va, VIb i VIIa pod opieką wychowawców, nauczycieli i doświadczonego przewodnika – pana Krzysztofa uczestniczyli w wycieczce Zakopane – Pieniny. 🤩

Pierwszego dnia zwiedziliśmy ruiny średniowiecznego zamku Czorsztyn usytuowanego na skalistym wzniesieniu z widokiem na Pieniny i Tatry, oblanego wodami Jeziora Czorsztyńskiego.

Następnie udaliśmy się na wędrówkę jedną z najpiękniejszych tatrzańskich dolin, bogatą w atrakcje przyrodnicze – Dolinę Kościeliską. Podczas spaceru wsłuchiwaliśmy się w opowieści pani Beaty – lokalnego przewodnika tatrzańskiego. Następnie wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, skąd rozpościerał się widok na panoramę Tatr. Odwiedziliśmy też drewniany kościółek na Pęksowym Brzyzku.

Po aktywnym dniu, w Poroninie, czekała już na nas obiadokolacja. Wieczorem graliśmy jeszcze w koszykówkę oraz korzystaliśmy z innych atrakcji znajdujących się na terenie miejsca noclegowego.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od odwiedzenia zamku w Niedzicy – średniowiecznej warowni położonej nad Zbiornikiem Czorsztyńskim. Następnie skorzystaliśmy z jednej z najpopularniejszych atrakcji, która umożliwiła komfortowe zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego. Spływ Dunajcem to niezwykłe spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą. W trakcie rejsu flisacy opowiadali o Pieninach, przytaczali legendy oraz wskazywali najciekawsze miejsca na trasie.

Wycieczka była bardzo udana 😊 Oprócz kontaktu z historią, tradycją i pięknem krajobrazu, stanowiła także wartościową lekcję wytrwałości i pokonywania własnych słabości. 🚶🚶‍♀️💪🤩

Skip to content