Pobyt na warsztatach w drewnie zaklęte

,,W drewnie zaklęty jest czar,, – mogli o tym przekonać się uczniowie klasy 2a i 3b uczestnicząc w warsztatach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łańcucie, prowadzonych przez p. Jana Dudziaka i p. Ryszarda Marcinca. Twórcy tradycyjnych zabawek ludowych opowiedzieli o historii powstawania drewnianych dzieł, znaczenia użytych kolorów, oraz o swojej pasji -tworzeniu z drewna. Uczniowie mieli okazję zobaczyć narzędzia pracy i proces tworzenia zabawek ludowych. Zwiedzili zorganizowaną wystawę.

A potem… w murach biblioteki było słychać gwar, śmiech i stukanie. To ,,mali,, zamienili się w wielkich artystów tworząc z drewna własne zabawki, które na pewno zajmą główne miejsce wśród domowych dziecięcych skarbów.

Dziękujemy pięknie za twórcze warsztaty.

Skip to content