Szkoła pamięta

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W odpowiedzi na apel MEiN wychowankowie SP 1 działający w Samorządzie Uczniowskim odwiedzili groby żołnierzy na łańcuckim cmentarzu. Uczniowie uporządkowali mogiły, wysłuchali krótkich opowieści o uczestnikach powstań i żołnierzach poległych w obronie Ojczyzny, a także zapalili symboliczne znicze.

Skip to content