Szkoła z Pasją

Dzisiaj w ramach realizacji projektu ,,Szkoła z Pasją” w naszej szkole gościła Iga Klesyk- wielokrotna Mistrzyni Polski w akrobatyce a także zawodniczka kadry narodowej. Na specjalnie zbudowanej na tę okazję ponad sześciometrowej konstrukcji zaprezentowała kilka metrów nad ziemią akrobatykę powietrzną, czyli bardzo trudne, ale widowiskowe akrobacje na szarfach oraz kole. Spotkanie prowadził MR.ROBOT – Grzegorz Pittner – Wicemistrz Europy w Poppingu (rodzaj tańca). Uczestnicy dowiedzieli się, jaka była droga do sukcesu tej wyjątkowo zdolnej i pracowitej zawodniczki. Zajęcia miały również charakter edukacyjny. Ich celem było zmotywowanie uczniów do większej aktywności fizycznej, promocja zdrowych nawyków żywieniowych, przeciwdziałanie uzależnieniom oraz integracja. Na koniec spotkania wszyscy widzowie otrzymali pamiątkowe plakaty z autografem mistrzyni. Projekt został dofinansowany ze środków miasta Łańcuta.

Warto wspomnieć, że autorem Projektu Szkoła z Pasją jest pan Krystian Herba, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, finalista i uczestnik licznych zawodów cyklotrialowych na świecie. Projekt powstał, aby inspirować uczniów do większej aktywności, rozwijania talentów i pasji poprzez spotkania dzieci i młodzieży z wybitnymi sportowcami, artystami i podróżnikami, ludźmi telewizji i Internetu.

Skip to content