Wycieczka do Warszawy

W dniach  27 – 28 października 2022r. uczniowie klas szóstych i ósmej udali się na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd był dofinansowany w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Pierwszego dnia byliśmy na Powązkach, miejscu spoczynku ponad miliona osób, w tym wielu wybitnych polskich osobistości, pisarzy, polityków, sportowców. Następnie zwiedzaliśmy PGE Narodowy, punkt najlepszych wydarzeń sportowych i rozrywkowych w Polsce. Potem udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, które dzięki różnorodnym przestrzeniom edukacyjnym stwarza idealne warunki do doskonalenia kluczowych kompetencji XXI wieku, m.in. umiejętności logicznego i krytycznego myślenia. Kolejny punkt wycieczki stanowiło Planetarium, gdzie prezentowane pokazy nawiązywały do zagadnień objętych podstawą programową, ale przede wszystkim rozbudzały ciekawość i inspirowały uczniów do rozwijania zainteresowań i pasji związanych z badaniem Wszechświata. Po prelekcji obejrzeliśmy projekcję filmu o najnowszych osiągnięciach techniki umożliwiających rozwój cywilizacji „Na skrzydłach marzeń”. 

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od spaceru po terenie Łazienek Królewskich – niezwykłych ogrodów, Letniej Rezydencji Króla Stanisława Augusta. Następnie  w hołdzie tym, którzy ginęli za wolną Polskę, poznawaliśmy cząstkę historii w Muzeum Powstania Warszawskiego. Na koniec wraz z lokalnym przewodnikiem braliśmy udział w grze terenowej oraz odkrywaliśmy zakątki Starówki zachwycającej kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek. Jednym z punktów spaceru był Zamek Królewski i Pomnik Małego Powstańca.

Wyjazd należał do bardzo udanych 😊

Skip to content