Rekrutacja do klas 1 – rok szkolny 2025/2026

Szczegóły znajdziecie Państwo w zakładce REKRUTACJA.
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Szczegóły znajdziecie Państwo w zakładce REKRUTACJA.
„Niech w Naszych sercach rozkwitnie nadzieja”
💛Pola Nadziei 💛 to propagowanie idei bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym. Nasza szkoła włączyła się w akcję organizowaną przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
A oto nasi wolontariusze z samodzielnie wykonanymi kwiatami podczas niedzielnej kwesty. Mimo zimna i deszczu… działamy💪
W imieniu Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci oraz naszych Podopiecznych składamy serdeczne podziękowanie za udział w akcji „Pola Nadziei Wiosna 2025”.
Kwota zebrana podczas zbiórki w dniu 23 marca to: 10488,91 zł.
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie klas młodszych wzięli udział w wyjątkowych zajęciach przygotowanych przez uczennice klasy V, przy wsparciu szkolnych specjalistów.
Podczas spotkania dzieci poznały m.in. historię pisma, dowiedziały się, jak zbudowana jest książka, a na koniec sprawdziły swoją wiedzę w ciekawym quizie. Na wszystkich uczestników czekała miła niespodzianka – własnoręcznie wykonane zakładki do książek, które przygotowały starsze koleżanki.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję, że to spotkanie jeszcze bardziej rozbudziło w uczniach miłość do czytania! 📖💙
Z radością informujemy, że nasza szkoła aktywnie zaangażowała się w działania związane z Dniem Bezpiecznego Internetu, organizowanym przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. W ramach inicjatywy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnorodnych warsztatach, lekcjach online, konkursach i projektach edukacyjnych, których celem było promowanie bezpiecznego, świadomego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie!
🏰Klasa VIIIa wzięła udział w lekcji muzealnej „W obronie granic Rzeczypospolitej”.
Było to fascynujące spotkanie z XVII-wieczną sztuką oblężniczą! Poznaliśmy techniki i strategie stosowane podczas oblężeń, takie jak budowa fortyfikacji, zastosowanie szańców, baszt i bastionów, a także wykorzystanie artylerii.
Dziękujemy za interesujące zajęcia👏
🏰Uczniowie klas 8a i 7b wzięli udział w lekcji muzealnej w Kasynie Urzędniczym. Podczas zajęć odkryliśmy, jak wynalazki XIX wieku, jak m.in. lampa naftowa, żarówka czy telefon, zrewolucjonizowały życie codzienne i wpłynęły na rozwój technologiczny oraz społeczny epoki.
Poznaliśmy sylwetki wybitnych twórców – m.in. Ignacego Łukasiewicza, Thomasa Edisona i Nikoli Tesli – którzy swoim geniuszem zmienili oblicze świata. To była prawdziwa podróż przez historię innowacji, która na zawsze odmieniła naszą rzeczywistość! ✨
• Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
• I miejsce w VII Powiatowym Konkursie Matematycznym w języku angielskim „I LOVE NUMBERS”
• I miejsce w IX edycji Powiatowego Turnieju Łamigłówek i Gier Logicznych „RUBIKUJ”
• II miejsce w X edycji Powiatowego Turnieju Łamigłówek i Gier Logicznych „RUBIKUJ”
• Wyróżnienie w XXXII Konkursie Matematycznym im. prof. Jana Marszała dla szkół podstawowych
Bartosz to mistrz pracowitości, wytrwałości, skrupulatności i precyzji. Jest kreatywny w rozwiązywaniu problemów, poszukuje nietypowych rozwiązań, potrafi wyjść poza utarte schematy. Matematyka jest dla niego nie tylko obowiązkiem szkolnym, ale także pasją.
Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy jeszcze wielu sukcesów!
1 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Święto Liczby Pi. Uczniowie klas IV–VII wzięli udział w różnorodnych konkursach i zawodach matematycznych, takich jak recytacja rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi, turniej „Jeden z dziesięciu” oraz pokaz mody inspirowanej matematyką.
W turnieju „Jeden z dziesięciu” zwycięzcami zostali:
Klasy VII: Wiktor Matyaszek (7a),
Klasy VI: Dominik Wrona (6a),
Klasy V: Adela Wilk (5a),
Klasy IV: Hanna Nycz (4a).
Najlepsze wyniki w recytacji rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi osiągnęli:
Alan Meina (7c) – 171 cyfr (rekord szkoły) w języku polskim i angielskim,
Lilianna Foryś (7a) – 74 cyfry w języku hiszpańskim (I miejsce),
Emilia Wołowiec (7b) – 66 cyfr w języku hiszpańskim (II miejsce),
Aleksandra Surmacz (7a) – 50 cyfr w języku hiszpańskim (III miejsce),
Paweł Gęsicki (7c) – 48 cyfr w języku niemieckim,
Florian Maxouris (4b) – 55 cyfr w języku polskim w kategorii klas IV–V.
Po zakończeniu pokazów matematycznej mody na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w wydarzeniu. Podziękowania kierujemy do Rady Rodziców oraz firmy Grupo Spagna Danuta Patan za ufundowanie nagród dla uczniów.
🎭Dnia 26 III 2025r. uczniowie klasy VIIIa mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w spektaklu teatralnym. Zespół Teatru Nowa Lutnia z Łańcuta zaprezentował znane i cenione dzieło📖 Aleksandra Fredry – „Zemstę”. Reżyserią tej adaptacji zajęła się Pani Elżbieta Winiarska, która w mistrzowski sposób przeniosła klasyczną komedię na deski teatru.
🎭Spektakl stał się doskonałą okazją do powtórzenia treści lektury, jednocześnie dając uczniom szansę na obcowanie ze sztuką teatralną. Doskonale uchwycone postacie, dynamiczna akcja i pełne humoru dialogi pozwoliły lepiej zrozumieć nie tylko fabułę „Zemsty”, ale również głębsze przesłanie tego arcydzieła literatury polskiej. 👏
🎭Wielkie podziękowania należą się całej grupie teatralnej za ich profesjonalizm i zaangażowanie. To wydarzenie nie tylko wzbogaciło doświadczenia kulturalne uczniów, ale także ukazało, jak teatr może być wspaniałym narzędziem do poznawania literatury. ✨
14 marca w IX Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie odbył się III etap i jednocześnie finał II Wojewódzkiego Konkursu Doświadczeń Fizyczno-Chemicznych BrAinSToRM, w którym udział wzięło 14 zakwalifikowanych w dwóch wcześniejszych etapach uczniów ze szkół podstawowych w województwie. Tematyka zmagań obejmowała szeroki zakres wiedzy zarówno z zakresu fizyki jak i chemii.
W trzecim etapie uczniowie mieli za zadanie przedstawić doświadczenie fizyczne lub chemiczne mające na celu przedstawić przemiany energii. Uczennica naszej szkoły Emilia Wołowiec z klasy 7 b z naszej szkoły znalazła się w finale i została jedną z 5 wyróżnionych uczniów. Wyróżnienie jest tym cenniejsze, że większość współzawodników to uczniowie klas 8.
Serdecznie gratulujemy Emilii oraz wszystkim uczestnikom!
21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa – wyjątkowy dzień pełen akceptacji, empatii i radości! W geście solidarności z osobami z trisomią 21 uczniowie SP1 założyli kolorowe skarpetki nie do pary, symbolizujące różnorodność i wyjątkowość każdego człowieka.
W klasie 1B odbyły się warsztaty, podczas których dzieci poprzez zabawy, rozmowy i filmiki dowiedziały się, jak ważna jest integracja i akceptacja RÓŻNORODNOŚCI, która czyni świat piękniejszym.
#ŚwiatowyDzieńZespołuDowna #KoloroweSkarpetki #RazemJesteśmySilniejsi