Pola Nadziei 2025

„Niech w Naszych sercach rozkwitnie nadzieja”

💛Pola Nadziei 💛 to propagowanie idei bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym. Nasza szkoła włączyła się w akcję organizowaną przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
A oto nasi wolontariusze z samodzielnie wykonanymi kwiatami podczas niedzielnej kwesty. Mimo zimna i deszczu… działamy💪

W imieniu Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci oraz naszych Podopiecznych składamy serdeczne podziękowanie za udział w akcji „Pola Nadziei Wiosna 2025”.
Kwota zebrana podczas zbiórki w dniu 23 marca to: 10488,91 zł.

Dzień Książki i Praw Autorskich w naszej szkole!

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie klas młodszych wzięli udział w wyjątkowych zajęciach przygotowanych przez uczennice klasy V, przy wsparciu szkolnych specjalistów.

Podczas spotkania dzieci poznały m.in. historię pisma, dowiedziały się, jak zbudowana jest książka, a na koniec sprawdziły swoją wiedzę w ciekawym quizie. Na wszystkich uczestników czekała miła niespodzianka – własnoręcznie wykonane zakładki do książek, które przygotowały starsze koleżanki.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję, że to spotkanie jeszcze bardziej rozbudziło w uczniach miłość do czytania! 📖💙

Internet bez tajemnic – edukacja cyfrowa w praktyce

Z radością informujemy, że nasza szkoła aktywnie zaangażowała się w działania związane z Dniem Bezpiecznego Internetu, organizowanym przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. W ramach inicjatywy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnorodnych warsztatach, lekcjach online, konkursach i projektach edukacyjnych, których celem było promowanie bezpiecznego, świadomego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie!

Lekcja muzealna w Kasynie Urzędniczym 🏰

🏰Uczniowie klas 8a i 7b wzięli udział w lekcji muzealnej w Kasynie Urzędniczym. Podczas zajęć odkryliśmy, jak wynalazki XIX wieku, jak m.in. lampa naftowa, żarówka czy telefon, zrewolucjonizowały życie codzienne i wpłynęły na rozwój technologiczny oraz społeczny epoki.
Poznaliśmy sylwetki wybitnych twórców – m.in. Ignacego Łukasiewicza, Thomasa Edisona i Nikoli Tesli – którzy swoim geniuszem zmienili oblicze świata. To była prawdziwa podróż przez historię innowacji, która na zawsze odmieniła naszą rzeczywistość! ✨

Bartosz Zwierzchowski uczeń klasy 8a Mistrz matematyki łańcuckiej „Jedynki”

• Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
• I miejsce w VII Powiatowym Konkursie Matematycznym w języku angielskim „I LOVE NUMBERS”
• I miejsce w IX edycji Powiatowego Turnieju Łamigłówek i Gier Logicznych „RUBIKUJ”
• II miejsce w X edycji Powiatowego Turnieju Łamigłówek i Gier Logicznych „RUBIKUJ”
• Wyróżnienie w XXXII Konkursie Matematycznym im. prof. Jana Marszała dla szkół podstawowych
Bartosz to mistrz pracowitości, wytrwałości, skrupulatności i precyzji. Jest kreatywny w rozwiązywaniu problemów, poszukuje nietypowych rozwiązań, potrafi wyjść poza utarte schematy. Matematyka jest dla niego nie tylko obowiązkiem szkolnym, ale także pasją.
Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy jeszcze wielu sukcesów!

Święto Liczby Pi w naszej szkole

1 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Święto Liczby Pi. Uczniowie klas IV–VII wzięli udział w różnorodnych konkursach i zawodach matematycznych, takich jak recytacja rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi, turniej „Jeden z dziesięciu” oraz pokaz mody inspirowanej matematyką.

W turnieju „Jeden z dziesięciu” zwycięzcami zostali:

Klasy VII: Wiktor Matyaszek (7a),
Klasy VI: Dominik Wrona (6a),
Klasy V: Adela Wilk (5a),
Klasy IV: Hanna Nycz (4a).
Najlepsze wyniki w recytacji rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi osiągnęli:

Alan Meina (7c) – 171 cyfr (rekord szkoły) w języku polskim i angielskim,
Lilianna Foryś (7a) – 74 cyfry w języku hiszpańskim (I miejsce),
Emilia Wołowiec (7b) – 66 cyfr w języku hiszpańskim (II miejsce),
Aleksandra Surmacz (7a) – 50 cyfr w języku hiszpańskim (III miejsce),
Paweł Gęsicki (7c) – 48 cyfr w języku niemieckim,
Florian Maxouris (4b) – 55 cyfr w języku polskim w kategorii klas IV–V.
Po zakończeniu pokazów matematycznej mody na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w wydarzeniu. Podziękowania kierujemy do Rady Rodziców oraz firmy Grupo Spagna Danuta Patan za ufundowanie nagród dla uczniów.

Spektakl teatralny „Zemsta” w wykonaniu Zespół Teatru Nowa Lutnia z Łańcuta 🎭

🎭Dnia 26 III 2025r. uczniowie klasy VIIIa mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w spektaklu teatralnym. Zespół Teatru Nowa Lutnia z Łańcuta zaprezentował znane i cenione dzieło📖 Aleksandra Fredry – „Zemstę”. Reżyserią tej adaptacji zajęła się Pani Elżbieta Winiarska, która w mistrzowski sposób przeniosła klasyczną komedię na deski teatru.
🎭Spektakl stał się doskonałą okazją do powtórzenia treści lektury, jednocześnie dając uczniom szansę na obcowanie ze sztuką teatralną. Doskonale uchwycone postacie, dynamiczna akcja i pełne humoru dialogi pozwoliły lepiej zrozumieć nie tylko fabułę „Zemsty”, ale również głębsze przesłanie tego arcydzieła literatury polskiej. 👏
🎭Wielkie podziękowania należą się całej grupie teatralnej za ich profesjonalizm i zaangażowanie. To wydarzenie nie tylko wzbogaciło doświadczenia kulturalne uczniów, ale także ukazało, jak teatr może być wspaniałym narzędziem do poznawania literatury. ✨

Wojewódzki Konkurs Doświadczeń Fizyczno-Chemicznych BrAinSToRM

14 marca w IX Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie odbył się III etap i jednocześnie finał II Wojewódzkiego Konkursu Doświadczeń Fizyczno-Chemicznych BrAinSToRM, w którym udział wzięło 14 zakwalifikowanych w dwóch wcześniejszych etapach uczniów ze szkół podstawowych w województwie. Tematyka zmagań obejmowała szeroki zakres wiedzy zarówno z zakresu fizyki jak i chemii.

W trzecim etapie uczniowie mieli za zadanie przedstawić doświadczenie fizyczne lub chemiczne mające na celu przedstawić przemiany energii. Uczennica naszej szkoły Emilia Wołowiec z klasy 7 b z naszej szkoły znalazła się w finale i została jedną z 5 wyróżnionych uczniów. Wyróżnienie jest tym cenniejsze, że większość współzawodników to uczniowie klas 8.

Serdecznie gratulujemy Emilii oraz wszystkim uczestnikom!

Kolorowe skarpetki na znak solidarności!

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa – wyjątkowy dzień pełen akceptacji, empatii i radości! W geście solidarności z osobami z trisomią 21 uczniowie SP1 założyli kolorowe skarpetki nie do pary, symbolizujące różnorodność i wyjątkowość każdego człowieka.

W klasie 1B odbyły się warsztaty, podczas których dzieci poprzez zabawy, rozmowy i filmiki dowiedziały się, jak ważna jest integracja i akceptacja RÓŻNORODNOŚCI, która czyni świat piękniejszym.

#ŚwiatowyDzieńZespołuDowna #KoloroweSkarpetki  #RazemJesteśmySilniejsi

Skip to content