Święto Liczby π

15 marca w naszej szkole obchodziliśmy Święto Ludolfiny. Uczniowie pokazali, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy. Obchody rozpoczęliśmy od konkursu na wyrecytowanie jak najdłuższego rozwinięcia dziesiętnego liczby π w języku polskim, angielskim i hiszpańskim. W tej konkurencji zwyciężyli: Amelia Kontek (4b) – recytacja w języku polskim, Antonina Bal (6a) – recytacja w języku polskim, Alan Meina (6c) – recytacja w języku angielskim, Marcelina Bieniasz (7a) – recytacja w języku hiszpańskim. Szkolnym Mistrzem, a zarazem Rekordzistą został Alan Meina, który osiągnął wynik na poziomie 151 cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π. W turnieju „Jeden z dziesięciu” zwyciężyli: Szymon Rewer-Hubert (4a), Szymon Wilczyński (5a), Patryk Socha (6b), Bartosz Zwierzchowski (7a). W ostatniej konkurencji zwyciężyły klasy 4b, 6a i 7a, zdobywając tytuł „Mistrza łamigłówek i zagadek matematycznych”. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy! Każda klasa zaprezentowała także „okrzyk matematyczny”. Uczniowie chętnie zaangażowali się w przygotowania, wykonując plakaty „Miasto π na niebie”, odznaki z symbolem liczby π i przygotowując słodki poczęstunek.

Składamy serdeczne podziękowanie Radzie Rodziców za przekazanie środków pieniężnych na zakup nagród.

Dziękujemy również firmie Grupo Spagna Danuta Patan za ufundowanie nagród książkowych.

Chcemy również wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy wzięli udział w szkolnych obchodach Święta Liczby π.

Skip to content