Wycieczka klas szóstych do Sanoka

5 kwietnia uczniowie klas szóstych uczestniczyli w wycieczce do Sanoka. W hali widowiskowo – sportowej ,,Olivia” obejrzeli spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza” na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite lodowe widowisko w wykonaniu kilkudziesięciu zawodowych łyżwiarzy z całej Polski. Piękna ruchoma scenografia, rozbudowane dekoracje, wspaniałe bajkowe kostiumy, a nawet efekty pirotechniczne przeniosły widzów w świat niezwykłych przygód Sindbada. Występom towarzyszyła piękna muzyka. Następnie szóstoklasiści wraz z wychowawczyniami zobaczyli Muzeum Budownictwa Ludowego. Zwiedzili Rynek Galicyjski oraz wybrane budynki sakralne, mieszkalne i gospodarcze, pocztę, szkołę i plebanię. Uczniowie dowiedzieli się, jak żyli ludzie w dawnych czasach i czym się zajmowali.

Skip to content