I Rajd Prymasowski – Dzień Patrona w SP1

26 maja był dla naszej społeczności szkolnej niezwykły, świąteczny, wyjątkowy. Obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania Szkole Podstawowej Nr 1 w Łańcucie imienia kard. Stefana Wyszyńskiego. Po Mszy Świętej, która rozpoczęła obchody tego święta, odbył się I Rajd Prymasowski, który z pewnością stanie się tradycją naszej szkoły. W rajdzie rowerowym uczestniczyli chętni uczniowie klas V-VIII, ich rodzice oraz nauczyciele. Pozostali uczniowie przemaszerowali ulicami miasta, aby w szkole wziąć udział w akademii na cześć patrona szkoły. Pani wicedyrektor oraz reprezentacja uczniów złożyła kwiaty oraz zapaliła znicze przy tablicy upamiętniającej kard. Stefana Wyszyńskiego. Zostały wręczone dyplomy i nagrody za uczestnictwo w konkursach o patronie. Po części oficjalnej, społeczność szkolna spotkała się z absolwentami „łańcuckiej jedynki” – p. Żanetą Majcher- Zielonką i p. Jerzym Koszutą, którzy w ciekawy sposób opowiedzieli o swoich pasjach realizowanych z wiernością ideałom. Nie zabrakło też zajęć tematycznych o patronie szkoły. Ten dzień jest dowodem na to, że Dzień Patrona można obchodzić kreatywnie, ciekawie, pomysłowo… śpiewając, rysując, jadąc na rowerze…….

Skip to content