Tydzień dla Ziemi w SP1

W dniu 22 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Ziemi. Dzień ten wymyślono po to, by ludzie pochylili się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Nasza szkoła, jak co roku przyłącza się do tej wielkiej akcji poprzez różne działania mające na celu propagowanie postaw ekologicznych wśród szkolnej społeczności. W tygodniu poświęconym Ziemi nasi uczniowie nie tylko przebierali się w barwy Ziemi, ale także poszerzali swoją wiedzę poprzez uczestnictwo: – w zajęciach lekcyjnych o ochronie środowiska, odnawialnych źródłach energii itp. – w konkursie plastycznym „EKO-ZABAWKA” – w warsztatach plastycznych w Pracowni Orange w MBP w Łańcucie – w zakładaniu i prowadzeniu hodowli roślin w swoich klasopracowniach – w wykonaniu na szkolnym korytarzu wspólnej wystawy EKO ŁĄKA, prac plastycznych, plakatów, instrumentów z  surowców wtórnych.  Podsumowaniem  wyżej wymienionych  działań było obejrzenie przez uczniów przedstawienia  o tematyce ekologicznej w MDK w Łańcucie  pt. „Przygody małej chmurki”. Wiele się w tym tygodniu działo, a to wszystko po to, aby uwrażliwić naszych uczniów na problemy środowiska przyrodniczego oraz zachęcić do aktywnej postawy na rzecz otaczającej nas przyrody.

Skip to content