Wycieczka klas IV z programu Poznaj Polskę

9 maja 2022 r. pojechaliśmy na wycieczkę szkolną, której pierwszym etapem było zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni. Tę podróż odbyliśmy przez zabytkowe i piękne wyrobiska kopalni, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji historii górnictwa solnego w Polsce na przestrzeni wieków. Spotkania z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa, stanowiły niecodzienną lekcję historii. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Krakowa, gdzie spacerując po mieście, poznawaliśmy jego historię i zabytki. Następnie udaliśmy się na Rynek Starego Miasta, tam pani, będąca naszym przewodnikiem po Krakowie, zaproponowała nam bardzo ciekawą grę miejską. Wycieczkę z pewnością zapamiętamy na długo. Uczniowie klas IV wraz z opiekunami.