ŻYJ Z PASJĄ – WAKACJE W CHINACH

   Na pierwszych w tym roku szkolnym zajęciach „Żyj z pasją”, podczas których uczniowie poszukują inspiracji do rozwijania swoich zainteresowań, gościliśmy w naszej szkole studentkę II roku Inżynierii Materiałowej AGH w Krakowie panią Małgorzatę Grad, która opowiadała o swoich wakacyjnych przygodach. Zachęcała także ósmoklasistów do włączania się w różne działania o charakterze wolontariatu.

Na spotkaniu z uczniami klasy ósmej, a później klasy piątej, pani Małgosia zachęcała do dążenia za swoimi marzeniami, do odwagi w realizacji planów.  Opowiedziała o swojej kilkutygodniowej pracy, jako wolontariusz w Ningbo – małym miasteczku w Chinach.  O trudnościach, z jakimi borykają się mali uczniowie z Chin, o ich dzieciństwie, pracy i warunkach życia. A także o tym, co zwiedziła, zobaczyła….

Uczennicom i uczniom klas V i VIII najbardziej przypadły do gustu….pałeczki, którymi „trzeba jakoś jeść” oraz oryginalny chiński kapelusz, którymi okrywają głowy przed słońcem rolnicy.

Dziękujemy pani Małgosi za spotkanie, za barwną opowieść i zaprezentowane zdjęcia, dzięki którym przez chwilę uczniowie poczuli klimat chińskich miast i wiosek. 

Skip to content