„Żyj z pasją” w Sandomierzu

   W ramach realizacji projektu „Żyj z pasją” uczniowie klasy Va i VIIIa zwiedzali stare i piękne miasto Sandomierz. Zachwyciła nas starówka, widok na okolice miasta z wieży Opatowskiej. Do pokonania było ponad  130 schodów,  ale było warto. Na dachu Bramy Opatowskiej umieszczono specjalną platformę-podest, która podnosi nas jeszcze troszkę w górę, dzięki czemu panorama miasta jest imponująca.

Ogromne wrażenie zrobiła na nas zbrojownia, w której przenieśliśmy się w czasy dawnej Polski. Spotkanie było prowadzone metodą dramy, a uczestnicząc w nich mieliśmy okazję odgrywać role władców ziemi sandomierskiej.

Spacerując po rynku i wąwozie królowej Jadwigi, który niestety ze względu na wcześniejsze wichury nie był dla nas dostępny w całości, szukaliśmy…. Ojca Mateusza, ale w tym dniu rozwiązywał zagadki kryminalne w terenie:)

Zwieńczeniem dnia i naszej sandomierskiej wycieczki był rejs statkiem po Wiśle.

Skip to content