Zaburzenia odżywiania – godzina wychowawcza w VIII a

Dnia 30 maja 2019r. klasa VIIIa brała udział w spotkaniu z nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej.

Zdrowe odżywianie to niemałe wyzwanie dla nastolatków, gdyż na  każdym kroku spotykamy pokusy w postaci dań typu fast food i słodyczy. Jeśli jadłospis młodego człowieka opiera się na kalorycznych potrawach i produktach o niskiej wartości odżywczej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jego organizm zmaga się z niedoborami witaminminerałów. W okresie dojrzewania zapotrzebowanie na cenne składniki odżywcze znacząco wzrasta, dlatego tak ważna jest zdrowa, zbilansowana dieta.

Tematem zajęć w klasie VIII a były zaburzenia wynikające z niewłaściwego odżywiania w okresie dorastania. Uczniowie analizowali własne BMI oraz układali przykładowy jadłospis dla nastolatka z uwzględnieniem produktów z różnych grup żywieniowych . Zrozumieli, jakie czynniki sprzyjają powstawaniu nadwagi oraz przyczyniają się do wzrostu zachorowań na anoreksję i bulimię.

Skip to content