Wielkanocna symbolika świąt

                Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto w religii chrześcijańskiej. Ten radosny czas obfituje w wiele zwyczajów. Większość z nich znana jest od średniowiecza i praktykowana do dziś.
W dniu 28 marca uczniowie klasy VII a pod opieką pani Joanny Michno udali się do Muzeum – Zamku w Łańcucie. Celem lekcji muzealnej było przypomnienie i ukazanie źródeł najpiękniejszych polskich tradycji wielkanocnych.


Podczas zajęć dzieci zapoznały się ze zwyczajami i wierzeniami towarzyszącymi obchodom świąt Wielkiej Nocy w tradycji ludowej. Nie zabrakło również interpretacji obrazów i motywów religijnych, prezentacji stołów wielkanocnych i pisanek z różnych rejonów świata.
Spotkanie zwieńczono warsztatami plastycznymi, podczas których uczniowie mieli możliwość wykonania wielkanocnych ozdób.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. >>>

     
 

Skip to content