WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

   W listopadzie biblioteka szkolna przystąpiła do IV edycji ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami.

Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników. W naszej szkole do konkursu zgłosiło się 21 uczniów z klas 1- 4. W pierwszym semestrze ich zadaniem było przeczytanie 6 książek z podanej listy oraz rozwiązanie do nich testów.

Ostatecznie do kwalifikacji szkolnych, które odbyły się 31stycznia 2019 r. przystąpiło 16 uczniów.

Do etapu powiatowego awansowali:

1. Milena Piekarz – kl.2b – liczba punktów 84

2. Szczepan Filip – kl.2a – liczba punktów 83

3. Filip Lęcznar – kl.1a  – liczba punktów 82

Zwycięzcy etapu szkolnego otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, a wszyscy uczestnicy drobne upominki od prywatnych sponsorów.

 

Skip to content