W Muzeum Bombki Choinkowej

             W dniu 13 listopada klasa 2b wraz z wychowawcą i opiekunami zwiedziła jedyne i pierwsze w świecie Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Do obejrzenia i podziwiania były tysiące ręcznie wyprodukowanych ozdób choinkowych oraz mnóstwo niecodziennych eksponatów, prezentowanych w galeriach.


             Uczniowie 2b oglądali stanowiska z choinkami z różnych części świata – choinki norweskie czy francuskie, a także wzorowane na styl wiktoriański. Na zwiedzających uczniów czekała pani przewodnik, która opowiadała o początkach powstania Firmy Biliński oraz oprowadzała po muzeum, pokazując zgromadzone skarby – setki unikatowych, niepowtarzalnych ozdób.

      Niezapomniane wrażenia zapewniło uczniom uczestnictwo w warsztatach dekoratorskich, podczas których samodzielne malowali bombki. Dużą niespodzianką okazały się także przygotowywane bombki z imieniem czy dedykacją dla bliskich osób.

\

Skip to content