UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

„Witaj,  majowa jutrzenko,

Świeć naszej polskiej krainie,

Uczcimy ciebie piosenką, 

która w całej Polsce słynie.”

             W  piątek  27 kwietnia 2018r. odbył się uroczysty apel z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            Program artystyczny zaprezentowała młodzież z klasy 7a, Tomasz Bierawski z klasy 2d gimnazjum oraz chór przygotowany przez panią Barbarę Hoły. Scenariusz uroczystości, w którym dominowały komentarze historyczne i utwory poetyckie, został wzbogacony prezentacją multimedialną. Uczniów przygotowała do występu pani Dorota Michna, a o dekoracje zadbała pani Beata Markowska.  

          Po zakończeniu apelu dyrektor szkoły pani  Grażyna Panek zaprosiła  wszystkich na miejskie obchody święta, w czwartek  3 maja.

Skip to content