Szlachetna akcja „Misie ratownisie”

              Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łańcucie zorganizował akcję ph. ,,Misie Ratownisie".  W ramach inicjatywy uczniowie zbierali maskotki dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. Zbiórka odbywała się w terminie 20.11.2017-10.12.2017.

   

            Pan Paweł Jurczak, nauczyciel wychowania fizycznego, koordynator akcji, wraz z uczniami z klasy 7a  przekazali zebrane maskotki do oddziału Pogotowia Ratunkowego w Łańcucie oraz na oddział Pediatryczny wspomnianego szpitala. Radość obdarowanych dzieci, a szczególnie jednego z chłopców, na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów. Mogli oni na własne oczy doświadczyć, jak dużo dobrego mogą zdziałać za pomocą niewielkich, prozaicznych gestów. Byli świadkami tego, jak jeden z małych pacjentów szpitala otrzymuje przyniesioną przez nich maskotkę. Gdy chłopiec przytulił misia, aż podskoczył z radości. Następnie, kiedy w geście podziękowania pomachał zebranym rówieśnikom, u niektórych z nich na twarzy pojawiły się łzy wzruszenia. Za dobre serce otrzymali coś bezcennego – uśmiech.

 

Skip to content