ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP1

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się od 2011 roku. Obecna X edycja odbyła się 2 października 2020 roku. Jest to wielkie święto w szkole, trwające nawet kilka tygodni. Uczniowie przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw, a momentem kulminacyjnym jest dzień przeprowadzania egzaminów. Odbywa się on pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Następuje więc zamiana ról – dzieci stają są egzaminatorami a dorośli – egzaminowanymi. Komisje organizowane są w szkołach. Każdy, kto chce zdać egzamin z tabliczki mnożenia – podchodzi do stolika komisji i wyciąga z koszyka los egzaminacyjny. Na jednym losie znajduje się pięć pytań z tabliczki mnożenia. Każdy, kto odpowie poprawnie na wszystkie pytania – otrzymuje tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia” oraz symboliczną legitymację. Patrole z kolei wychodzą najczęściej poza teren szkoły i przepytują przypadkowych przechodniów, np. w parkach. Odwiedzają też urzędy, stacje radiowe czy posterunki policji. Towarzyszą im kolorowe transparenty z hasłem przewodnim akcji, balony i inne rekwizyty. Akcja ŚDTM organizowana jest wg jednej z trzech opcji: minimalnej (ŚDTM w klasie), standardowej (ŚDTM w szkole) i rozszerzonej (ŚDTM w szkole i w mieście). W roku obecnym, ze względu na zaistniałe obostrzenia epidemiczne, w naszej szkole nieco musieliśmy zmodyfikować zabawę z tabliczką mnożenia. Egzaminy miały charakter wewnątrzklasowy i dodatkowo swoim zasięgiem objęły pracowników szkoły. W każdej klasie wyłowiono ekspertów, którzy wykazali się najlepszą znajomością tabliczki. Brawa dla wszystkich uczestników. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

Skip to content