Spotkanie z podróżnikiem

              16 stycznia br. wszyscy uczniowie klas gimnazjalnych oraz siódmoklasiści mieli możliwość uczestnictwa w spotkaniu z podróżnikiem. Tym razem tematem jego zajęć była Tajlandia.

                 Prowadzący w umiejętny sposób  wprowadził młodych ludzi w  świat egzotycznego kraju azjatyckiego. Wspomnienia z podróży odbytej tam w 2016 roku wzbogacił pięknym pokazem slajdów oraz rekwizytami związanymi z tamtejszą obyczajowością i kulturą. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali słów podróżnika, włączając się w jego monolog. Niektórzy wykazali się zaskakująco dużą wiedzą o Tajlandii, np.: jej położeniu geograficznym, języku, ustroju politycznym, stolicy, jednostce monetarnej, religii, a nawet o jej egzotycznych owocach. Za każdą poprawną odpowiedź pan podróżnik nagradzał ich słodkościami.

                Z pewnością spotkania z podróżnikiem od lat organizowane w naszej szkole przez nauczycieli geografii to atrakcyjna, choć nietypowa lekcja tego przedmiotu. Znacznie  wzbogacając  wiedzę uczniów,  nigdy ich nie nudzą.

 

Skip to content