Przygoda z fizyką – spotkanie z przedszkolakami

             10 kwietnia w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w MBP odbyło się spotkanie nauczycielki fizyki  naszej szkoły p. Joanny  Czerw z dziećmi z łańcuckiego Przedszkola „Babyland”.

                 Dzieci wysłuchały opowiadania Beaty Ostrowickiej „Opowieści ze starego strychu”. Przygody bohaterów,  ich pomysły i  wynalazki stały się pretekstem do przedstawienia historii ważnego wynalazku naszego świata – prądu elektrycznego. Pokaz obejmował zjawisko elektryzowania balonu i kaszy, działanie cytrynowej baterii, tworzenie prostych obwodów elektrycznych, a także obserwację urządzeń działających na prąd.

             Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały bajki i bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, a na zakończenie wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę.

Skip to content