Lekcje języka polskiego w 5A

                Lekcje języka polskiego w klasie piątej nie muszą być nudne, zwłaszcza gdy stosowane są różnorodne metody i formy pracy. Grupowe układanie planu wydarzeń, prace dodatkowe: makiety, rysunki, prace plastyczne, pomoce dydaktyczne, elementy dramy, dawanie upustu wyobraźni przy opowiadaniu dalszych przygód bohaterów. Wszystko to sprawia, że uczniowie są zaangażowani w proces dydaktyczny, nie mają trudności w przyswojeniu i zrozumieniu treści lektury, utrwalają pojęcia, nazwy, powtarzają przebieg wydarzeń, a jednocześnie rozwijają zainteresowania językiem ojczystym.

                                                                                                                                                                                                                     JM

Zobacz zdjęcia w galerii

Skip to content