Konkurs czytelniczy ze znajomości powieści Juliusza Verne’a „W 80 dni dookoła świata”

             14 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się IV edycja konkursu czytelniczego organizowanego przez bibliotekę szkolną. Tym razem skierowany był on do uczniów klas szóstych i siódmych łańcuckich szkół podstawowych .

         Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami opracowanymi na podstawie powieści ,,W 80 dni dookoła świata” , której autorem jest Juliusz Verne. Rozwiązywali test składający się z zadań dotyczących treści książki, musieli rozpoznać bohatera na podstawie cytatu, uzupełnić tekst z luką, rozwiązać krzyżówkę oraz wskazać na mapie miejsca, gdzie rozgrywała się akcja utworu. Po zakończonych zmaganiach, w trakcie oczekiwania na wyniki uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną o życiu i twórczości Juliusza Verne'a przygotowaną przez uczennice klasy III a gimnazjum Agnieszkę Kochman, Sabinę Skórską oraz Michalinę Chrzan. Uzupełnieniem całości była wystawka książek, na której znalazły się różne wydania powieści „W 80 dni dookoła świata”, inne tytuły dzieł Verne'a oraz jego biografia.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Igor Maczuga, SP Nr 2

II miejsce – Magdalena Siwarga, SP Nr 1

III miejsce – Szymon Jurek , SP Nr 2

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!!!

 

Skip to content