Kolejna nietypowa lekcja języka polskiego w klasie IV a !

„Witajcie w naszej bajce…”

 Omawianie szkolnych lektur może zainspirować do podejmowania różnorodnych działań, zwłaszcza tych niestandardowych, które młodzi ludzie lubią najbardziej.

Tym razem uczniowie klasy IVa przygotowali makiety przedstawiające szkołę, do której uczęszczał Adaś Niezgódka i jego koledzy oraz wykonali rysunki do lektury, w której nauczycielem był niezwykły profesor – Ambroży Kleks.

Budowle wymagały ogromnego wkładu pracy i zaangażowania ze strony młodych adeptów sztuki technicznej i artystycznej, a trzeba przyznać, że prace zostały dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Na koniec uczniom przyszło się zmierzyć z jeszcze jednym trudnym zadaniem, jakim była publiczna prezentacja wytworów dziecięcej wyobraźni. Opowieści uczniów były tak samo barwne jak makiety, które prezentowali.

Na uwagę zasługuje fakt, że nauczyciel – polonista, wykorzystując w swojej pracy różnorodne wzajemnie się uzupełniające metody dydaktyczne, powoduje, że dzieci, angażując się emocjonalnie w tok lekcji, są zainteresowane przedmiotem zajęć, co z kolei budzi ich motywację oraz uczy samodzielnego myślenia i działania. A to jest nieoceniona umiejętność w przyszłym życiu.

JM

 

 

Skip to content