III Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda!”

W dniu 20 stycznia 2022 roku w naszej szkole odbył się III Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda!” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Łańcuta. Konkurs miał na celu kultywowanie zwyczaju śpiewania kolęd, rozbudzanie zainteresowania muzyką oraz docenianie dzieci uzdolnionych muzycznie. W konkursie łącznie wzięło udział 31 uczestników ze szkół powiatu łańcuckiego.

Jury w składzie: p. Jarosław Pelc, Michał Horodecki i Krzysztof Kasprzyk  wysłuchało wielu pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów. Uczniowie prezentowali wysoki poziom wokalny, dobór kolęd i pastorałek do możliwości uczniów sprawił, że jury miało bardzo trudne zadanie. Dodatkowym atutem niektórych uczniów były piękne stroje, wykorzystanie instrumentów muzycznych. Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych:

klasy I – III
I miejsce – Kornelia Jakubiuk SP4 Łańcut „Dziś w stajence”, Amelia Pasierb SP Sonina „Pastorałka od serca do ucha”
II miejsce – Julia Szpunar SP2 „Pastuszek bosy”
III miejsce – Zuzanna Nawojska ZS Wola Dalsza „Maleńka miłość”
Wyróżnienie –  Emilia Kołomyja SP1 Łańcut „Grudniowe noce”

klasy IV – VI
I miejsce – Szymon Partyka SP4 Łańcut „Ta święta noc”
II miejsce – Ewa Świątek SP2 Łańcut „Gore gwiazda Jezusowi”
III miejsce – Jowita Mach SP1 Budy Łańcuckie „Aniołeczki”
Wyróżnienie – Zofia Leś SP3 Łańcut „To tu, to tam”, Małgorzata Torba SP1 Łańcut „Kolęda dla nieobecnych”, Julia Pelc ZS Wola Dalsza „Kolęda Maryi”

klasy VII – VIII
I miejsce – Anna Ziaja SP4 Łańcut „Kołysanka Józefa”
II miejsce – Oskar Kumek SP1 Łańcut „Skrzypi wóz”
III miejsce – Alicja Zych SP2 Łańcut „Kołysanka dla Jezusa”
Wyróżnienie – Małgorzata Gęsicka SP2 Łańcut „Witaj gwiazdo złota”, Maja Dyrda ZSP Handzlówka „A cóż z tą dzieciną”

Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe występy.

Skip to content