Gry i zabawy nie tylko do… zabawy! – czas na pierwsze podsumowania.

  Myśląc sobie o zajęciach dodatkowych dla dzieci i młodzieży zazwyczaj mamy na myśli coś na kształt korepetycji. Tymczasem w naszej szkole wyglądają one całkiem inaczej.

                W ramach drugiej edycji projektu „Zajęcia dodatkowe – mega rozwojowe”, realizowanego przez Fundację na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL dzięki dofinansowaniu Fundacji PZU, trzy grupy uczniów mogą brać udział w niesamowitych zajęciach.

Przede wszystkim – gry planszowe, i to do wyboru do koloru: logiczne, zręcznościowe, na spostrzegawczość… Uczniowie w trakcie trwania zajęć także stworzą sami tematyczne gry planszowe, które zostaną wykorzystane do zajęć dydaktycznych oraz świetlicowych (powoli już próbują tworzyć własne „planszowe pomysły”).

Warsztaty są oparte o aktywne metody pracy: projekcyjne, drama stosowana, elementy gry, rywalizacji, treningu twórczości i kreatywności oraz komunikacji z zastosowaniem nowych mediów. Wykorzystuje się podczas nich gadżety sportowe, materiały plastyczne, klocki czy zabawki.  Zajęcia wyposażą uczniów w umiejętności społeczne (współpracy, budowania więzi, komunikacji, rozwiązywania konfliktów) przyczyniając się do zmniejszenia ryzyka podejmowania zachowań ryzykownych, w tym uzależnień.

Takie zajęcia odbywają się od października 2018 r i potrwają do czerwca przyszłego roku. Odbywają się we wtorki od 11.50 – 13.30 (klasa 4) i w środy od 12.50 – 14.30 (klas 1 i 2 oraz uczniowie gimazjum) średnio raz na dwa tygodnie dla każdej z grup. W sumie każda z grup weźmie udział w 40 godzinach zajęć, zatem w naszej szkole łącznie do czerwca odbędzie się 120 godzin warsztatów.

Głównym celem projektu jest tworzenie przestrzeni do wszechstronnego rozwoju, promowanie zdrowych i aktywnych form spędzania czasu wolnego, rozwijanie umiejętności współpracy, twórczego i kreatywnego działania. 

Finałem przedsięwzięcia będą Międzyszkolne Rozgrywki w Gry Planszowe, które odbędą się pod koniec roku szkolnego.

Katarzyna Bukała, Koordynator projektu

Fundacja PRO-FIL

Więcej zddjęć w galerii >>>

Skip to content