Dyskusyjny Klub Książki w naszej szkole

            W szkolnej bibliotece powstał Dyskusyjny Klub Książki, którego moderatorkami są uczennice drugiej klasy gimnazjum. Czym są Dyskusyjne Kluby Książki? Tworzą je grupy osób, które spotykają się, aby porozmawiać o książkach, o nawykach czytelniczych, ulubionych gatunkach literackich.

Uczestnicy nie prowadzą poważnych dyskusji, nie muszą znać się na literaturze. W swobodnej atmosferze, często przy drobnym poczęstunku, wymieniają się uwagami dotyczącymi ostatnio przeczytanych książek.

Zasady dyskusji:

  • szanujemy opinie innych, im więcej opinii tym lepiej,
  • nie oceniamy gustów czytelniczych kolegów,
  • nie wszystkie książki muszą się nam podobać,
  • jesteśmy otwarci na nowych autorów, nowe tytuły.

              27 listopada w szkolnej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami każdy uczestnik przyniósł ze sobą i zaprezentował swoją ulubioną pozycję. Okazało się, że największe grono miłośników ma literatura fantasy, co chyba nie jest zaskoczeniem. Miło nam, że grupa uczniów należących do DKK powiększyła się i ufamy, że nadal będzie się rozwijać. Zapraszamy za tydzień.  Jesteśmy otwarci na nowe propozycje i pomysły.

                Relacje ze spotkań DKK obserwować można na FB szkoły.

 

Skip to content