Dar serca trzecioklasistów dla Domu Dziecka

           Po raz kolejny w tym roku szkolnym uczniowie klas trzecich „c” i „d” zadziwili swą pasją społecznikowską. Tym razem 18.12.2017 r. wspólnie z wychowawcami: p. Karoliną Dyrdą i p. Adrianną Drozd oraz p. Pawłem Jurczakiem odwiedzili Dom Dziecka w Rakszawie.

           Cel wizyty nie był oczywiście przypadkowy. Młodzież przekazała małym mieszkańcom Domu Dziecka zebrane w trakcie akcji charytatywnej dary serca. Były wśród nich: gry, zabawki, książki, puzzle, słodycze, kosmetyki, środki czystości, itp. Dzieci przyjęły niecodziennych gości bardzo serdecznie. Swą wdzięczność okazały w pięknych piosenkach oraz słodkim poczęstunku. Szczególnym darem okazał się własnoręcznie zrobiony przez nie Mikołaj. W ramach podziękowań goście mieli również okazję zwiedzić cały ośrodek i poznać jego historię.

           Niezwykle poruszające odwiedziny w Domu Dziecka na długo pozostaną w pamięci gimnazjalistów. Dla młodych ludzi to kolejna niezwykła lekcja życia – sprawdzian bezinteresowności i wrażliwości na drugiego człowieka.

 

 

 

Skip to content