Czytam z klasą – lekturki spod chmurki

W tym tygodniu rozpoczęliśmy realizację międzynarodowego projektu ,,Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”. Tegoroczna edycja pod kryptonimem POZNAJEMY ZAWODY wplata się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/22.

Celem projektu jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody, integracja zespołu klasowego. Przygodę rozpoczęliśmy od spotkania z chmurką Tosią, która będzie nam towarzyszyć przez cały rok szkolny. Do walizki spakowaliśmy, w naszą podróż, niezbędne rzeczy. Znalazły się w niej również przyjaźń, radość, pomoc, uśmiech i wiele innych wartości potrzebnych w codziennym życiu. Wykonaliśmy stronę tytułową indywidualnych lekturników. Wyruszamy…

Skip to content