Bieg dla Niepodległej

  Końcem października w celu uczczenia 100-lecia Uzyskania Niepodległości w łańcuckim parku rozegrał się Bieg dla Niepodległej. Wzięły w nim udział 6-osobowe drużyny mieszane klas 3 i 8. Trasa, wynosząca ok. 1 km, prowadziła malowniczymi ścieżkami parkowymi – wokół stawu, przez lasek i aleję bukową.

Urozmaiceniem było 5 punktów kontrolnych, na których po zameldowaniu się całej drużyny, należało wykazać się wiedzą o bohaterach i wydarzeniach II Rzeczypospolitej. Gdy zespół nie znał odpowiedzi, musiał odesłać „kuriera” 100m wstecz, by tam uzyskał podpowiedź i z nią wrócił. Niestety skutkowało to utratą cennego czasu. Wygrała drużyna, która najszybciej pokonała dystans i wykazała się największą wiedzą – był to zespół z klasy 8 A w składzie: M. Ptak, N. Marszałek, W. Puchała, P. Guzek, K. Pilawa, B. Cyran  z czasem 6’51,39”. Kolejne miejsca zajęły 3A, 3E, 3B i 3D. Piękna słoneczna pogoda, opadające liście i łopoczące flagi, które towarzyszyły biegaczom, długo zostaną w pamięci. Z pewnością pogłębiła się też wiedza uczestników, szczególnie tych, którzy byli „kurierami”.

Wiecej zdjęć w galerii >>>

Skip to content