XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski – sukcesy naszych uczniów !

          Dnia 6 marca 2020r. uczniowie klasy Va pod opieką nauczycielki języka polskiego brali udział w  XVIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji o Annie Jenke „Pragnąć tylko gwiazd” odbywającym się w Zespole Szkół w Rogóżnie.  

Celem konkursu było zapoznanie z poezją poświęconą patronce szkoły – wybitnego pedagoga, wspaniałego człowieka i przyjaciela młodych, ukazanie wzorca osobowego oraz przekazanie młodzieży wartości chrześcijańskich.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: piosenka /naszą szkołę reprezentował Aleksander Gościniewicz/, praca plastyczna /Oskar Kumek/ i recytacja /Anna Torba, Katarzyna Dziobak i Gabriela Kolek/.

Po przesłuchaniach komisja konkursowa wyłoniła laureatów.

 Katarzyna Dziobak z klasy Va została laureatką, zajmując III miejsce za interpretację wiersza Winczysławy Barteckiej „Myśli spod słonecznej skały”, zaś uczennica klasy Va Anna Torba otrzymała wyróżnienie za recytację wiersza Lidii Tomkiewicz „Przez polską ziemię przeszedł człowiek”.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!!

Zobacz zdjęcia w galerii

Skip to content