Wycieczka w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”

4-5 listopada 2021r. odbyła się wycieczka uczniów klas piątych i siódmej w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”.
W pierwszym dniu zwiedziliśmy Podziemną Trasę Turystyczną, Bramę Warszawską i romańską Kolegiatę św. Marcina w Opatowie. Następnie udaliśmy się do rezerwatu i Muzeum Archeologicznego z pradziejowymi kopalniami krzemienia w Krzemionkach Opatowskich.
Wieczorem z miejsca zakwaterowania podziwialiśmy widok na Zamek Królewski w Chęcinach oraz spacerowaliśmy po pięknie oświetlonych uliczkach.


Drugi dzień to gratka dla miłośników literatury – wizyta w posiadłości laureata Nagrody Nobla, obecnie – Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Bawiliśmy się także na ścieżce dydaktyczno – przyrodniczej. W Kielcach byliśmy przy Amfiteatrze i Tablicach Mojżeszowych na skalnym zboczu rezerwatu Kadzielnia, a potem przeszliśmy przez Skwer Harcerski z Aleją Sław. Jednym z ostatnich punktów wycieczki było Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego. W drodze powrotnej spacerowaliśmy wśród pięknie oświetlonych murów obronnych Szydłowa.

Skip to content