Wycieczka do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego

 

             17 października 2018r. uczestniczyliśmy w edukacyjnej wycieczce do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego zorganizowanych dla prymusów i uczniów wyróżnionych z naszej szkoły.

Wyjechaliśmy z Łańcuta o 6:30. Pierwszym punktem naszego wyjazdu było zwiedzanie „Chaty” Stefana Żeromskiego. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów z życia pisarza oraz mogliśmy zobaczyć pracownię, w której przebywał i tworzył. Jest to jedyne takie muzeum Żeromskiego w Polsce.

Kolejnym etapem był spacer po pięknym, nałęczowskim uzdrowisku. Podczas drogi naszą uwagę zwróciła witryna z napisem „Pijalnia Czekolady E. Wedel”. Każdy z nas nabrał niezmiernej ochoty na gorącą czekoladę i właśnie w ten słodki napój się zaopatrzyliśmy.

Nie mogliśmy przejść obojętnie obok pomnika Bolesława Prusa, przy którym zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć.

Następnie przyszliśmy do autobusu, aby przejechać z Nałęczowa do Kazimierza Dolnego i udać się na rejs po Wiśle. Podczas podróży przez szlaki najdłuższej rzeki w Polsce, zwiedzaliśmy odległe zakątki m.in. Puław.

Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Zamku kazimierzowskiego, Baszty, Góry Trzech Krzyży oraz Rynku. Wszystko w towarzystwie pani przewodnik Ewy, która bardzo ciekawie i interesująco opowiadała nam historię zabytków i miasta. Na koniec pobytu w Kazimierzu podczas czasu wolnego, mogliśmy zakupić ciekawe pamiątki, nie zapominając o „maślanych kogutach” – symbolu Kazimierza Dolnego.

Do Łańcuta wróciliśmy po 20:00, gdzie czekali już na nas rodzice.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować opiekunom towarzyszącym nam podczas wycieczki: pani Dorocie Michna, Iwonie Pysz, Marii Kaczce oraz pani przewodnik za miło spędzony czas, który zostanie na długo w naszych sercach i pamięci.

Tekst opracowały uczennice klasy 3a

Zobacz zdjęcia w galerii >>>

Skip to content