Wizyta ratowników w klasach pierwszych i drugich.

                   Początkiem października pierwszaki i drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łańcucie odbyli szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie zostali wprowadzeni w jej tajniki. Dzieci ubrane w fartuchy, maski i rękawiczki zabezpieczające, ratowały rannego misia, sprawnie bandażowały.

Ogromną atrakcją było wcielenie się w rannego tranportowanego na desce. Zaciekawienie zbudziła też karetka, która prezentowała na boisku szkolnym największe swoje atuty – sygnały świetlne i dźwiękowe. Uczniowie poznali wyposażenie ambulansu oraz pracę zespołu ratunkowego. Bardzo dziękujemy Panu Wojciechowi Mazurowi z Centrum Usług Szkoleniowych za zorganizowanie dla najmłodszych wychowanków szkolenia, a Pani Karolinie i Panu Marcinowi za przeprowadzenie ćwiczeń. Nauka przez zabawę jest najlepszą formą edukacji najmłodszych. Dziękujemy!!!  

Skip to content