Wieczór wróżb i dobrej zabawy – andrzejki klasy VII a

„Dziś cień wosku ci ukaże,
co ci życie niesie w darze”

      Andrzejki – wieczór z odkrywającymi przyszłość wróżbami odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. To stara, ludowa tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień uchylał wrota do przyszłości.

      Andrzejki są doskonałą okazją do zorganizowania zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Uczniowie klasy VII a postanowili nawiązać do tradycji przodków. Bawiono się, wykorzystując tradycyjne wróżby: lanie wosku na zimną wodę i wróżenie przyszłości z kształtu zastygłej masy, przybijanie szpilką papierowego serca z imionami, losowanie karteczek z nazwami zawodów, wróżenie przyszłości na podstawie znaczenia wylosowanego koloru. Wykorzystano również inne sposoby budujące więzi interpersonalne: zabawę z krzesełkami, krąg „Miasto śpi”. Uczniowie tańczyli się w rytm znanych i lubianych przebojów, wiecznie żywych „kaczuszek” oraz, na prośbę wychowawczyni, próbowali także swych sił w belgijce.

      W ten andrzejkowy wieczór nie mogło zabraknąć pysznego jedzenia, stąd słodkie i słone przekąski, napoje, ciastka, ciasteczka…. oczywiście także z wróżbami w środku.

        Trzygodzinne spotkanie zaowocowało integracją zespołu. Zaangażowanie wszystkich uczniów w przygotowanie imprezy sprawiło, że ten „wieczór wróżb i dobrej zabawy” należał do wyjątkowych.

JM

Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii.

 

 

Skip to content