V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

      „ – A czy nie ma takiego sposobu, żeby się w ogóle nie uczyć? – jęknął Słaby.

Szekspir spojrzał na nas z wyraźnym obrzydzeniem.

– Pierwszy raz widzę tak leniwy rocznik. Jak tak dalej pójdzie, to nasza sławna buda zejdzie na psy.

Coś niecoś trzeba się uczyć, choćby dla higieny”.

E. Niziurski „Sposób na Alcybiadesa”

14 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się V Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy organizowany przez bibliotekę szkolną. Skierowany był on do uczniów klas szóstych i siódmych łańcuckich szkół podstawowych .

Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami opracowanymi na podstawie powieści ,,Sposób na Alcybiadesa”, której autorem jest Edmund Niziurski. Rozwiązywali test składający się z zadań dotyczących treści książki, musieli uzupełnić tekst z luką, rozwiązać krzyżówkę oraz rozpoznawać głównych bohaterów. Po zakończonych zmaganiach, w trakcie oczekiwania na wyniki uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną o życiu i twórczości Edmuda Niziurskiego. Uzupełnieniem całości była wystawka książek, na której znalazły się różne wydania powieści „Sposób na Alcybiadesa”, inne tytuły dzieł Niziurskiego oraz jego biografia.


Wyniki konkursu:

I miejsce – Bartłomiej Wilczak , Szkoła Podstawowa Nr 4

II miejsce – Aleksandra Kalinowska , Szkoła Podstawowa  Nr  4

III miejsce – Nikola Wrona , Szkoła Podstawowa  Nr 1

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Gratulujemy!!!

 

Skip to content