Tydzień z wierszami polskich poetów

  Właśnie rozpoczęliśmy tydzień z wierszami polskich poetów – tych współczesnych, bliższych dzieciom, tych, niestety, przechodzących w zapomnienie oraz tych „wschodzących”, żyjących obecnie gdzieś w Krakowie, Poznaniu… Dzieci chętnie słuchają czytanych im na głos wierszy. Zaskakuje, jak uważnie! Doskonale wyczuwają nawet ukryty dowcip, z zaangażowaniem wykonują piękne ilustracje.

Sądzimy, że zarówno wiersze W. Bełzy, jak i J. Tuwima, W. Chotomskiej, D. Gellner, M. Rusinka i wielu innych poetów przemówią do wyobraźni maluchów i rozwiną cenne umiejętności. J. Brzechwa, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu pokoleniu, napisał kiedyś: „Przez odpowiednią literaturę dla dzieci kształtuje się smak przyszłego czytelnika, któremu toruje się drogę do wielkiej poezji, do literatury klasycznej…” Na początek pomóżmy dzieciom odkryć prawdziwą radość czytania, podsuwajmy im bajeczki i wiersze, czytajmy razem z nimi.

Skip to content