Trzymaj Formę z ALO. Odkrywaj pasje – warsztaty edukacyjne klas VIIa i IIb

„Jeśli nie masz pasji,
to znaczy, że marnujesz swój czas”

         Dnia 15 listopada 2017r. uczniowie klas II b i VIIa pod opieką wychowawców – pani Agnieszki Dec i pani Joanny Michno udali się do Rzeszowa, by wziąć udział w warsztatach edukacyjnych.

           W ramach Programu Wychowawczo – Profilaktycznego Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie już po raz trzeci realizuje autorski projekt „Trzymaj formę z ALO”. Tegoroczne hasło „Odkrywaj pasje” zwraca uwagę na twórcze wykorzystanie czasu wolnego i rolę hobby w profilaktyce ryzykownych zachowań.

        Młodzież naszej szkoły brała udział w zajęciach warsztatowych przygotowanych przez nauczycieli i uczniów ALO we współpracy z liderami programu Lokalne Inicjatywy – Drogą Efektywnego Rozwoju, specjalistami z Centrum Szkoleniowo – Terapeutycznego SELF, Centrum Socjo – Pedagogicznego TEAM oraz pracownikami Akademii Sportu CHIKARA.

            Klasy brały udział w zajęciach:

– Impro – warsztat improwizacji teatralnych z wykorzystaniem metody dramy, rozgrzewek aktorskich i etiud teatralnych, rozwijający wyobraźnię, współpracę i empatię oraz ćwiczący ekspozycję społeczną i umiejętność wyrażania swoich emocji;

– Be brave, be save – warsztat samoobrony oraz zaznajomienie z zasadami udzielania pierwszej pomocy podczas zajęć na fantomach;

– Juggle it up – zajęcia pedagogiki cyrku rozwijające twórczość, usprawniające koordynację wzrokowo – ruchową i pobudzające obie półkule mózgowe, ćwiczące koncentrację i spostrzegawczość;

– Discovery passion! – zajęcia z psychologiem rozwijające umiejętność racjonalnego planowania czasu i automotywację;

– DIY (Do it yourself) – warsztaty rękodzieła prowadzony przez miłośników własnoręcznie wykonanych ozdób.

          Interesujący program zajęć, życzliwość i kompetencja prowadzących, dynamika działań, umiejętność nawiązywania dialogu w relacjach: uczeń – licealista sprawiły, że wyjazd należy zaliczyć do zdecydowanie udanych.

Pozostałe zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Skip to content