Szkolna dyskoteka andrzejkowa

Zebrała się nasza gromada,
Gdy już wieczór zapada.
Chętna do zabawy w andrzejkową noc,
Bo dziś wróżb i magii moc

              30 listopada Samorząd Uczniowski zaplanował dyskotekę andrzejkową dla starszej części społeczności uczniowskiej, czyli dla klas: siódmej oraz drugich i trzecich. Dzień imprezy poprzedziły spotkania uczniów i opiekunek samorządu oraz burzliwe dyskusje dotyczące przydziału czynności dla poszczególnych sekcji.

 

 

               Każda grupa miała określone zadania do wykonania. Przy wejściu do szkoły można było wrzucić bilon do puszki z przeznaczeniem na akcję „Góra Grosza”. Młodzież zadbała o estetyczne wykonanie plakatów zachęcających do udziału w dyskotece. W zgodzie z tradycją przygotowano zwyczajowe wróżby andrzejkowe, a więc przede wszystkim lanie gorącego wosku na zimną wodę. Uczennice zaplanowały także zorganizowanie kiermaszu ze słodkościami, na którym za symboliczne kwoty można było spróbować domowych wypieków przygotowanych przez koleżanki z klas trzecich. Przygotowano w formie zdjęć dokumentację z przebiegu imprezy. Niesamowitą niespodziankę sprawił wszystkim przewodniczący SU, wcielając się w rolę czarującego (dosłownie i w przenośni) magika, dla którego znikające karty, pojawiające się piłeczki i czytanie w myślach kolegów podczas odgadywania figury wybranej karty – nie stanowiły żadnego problemu. Prowadzący dyskotekę – p. Damian chętnie odtwarzał wybrane przez uczniów utwory muzyczne. Z inicjatywy opiekunki SU – wspólnie odtańczono belgijkę.

 

 

Skip to content